Product Overview
Attributes
| Inlet Diameter | 1.75 inch (44.5 mm) |
| Outlet Diameter | 1.75 inch (44.5 mm) |
| Body Diameter Maximum | 4.37 inch (111 mm) |
| Body Length | 7.32 inch (185.93 mm) |
| Overall Length | 10.70 inch (271.78 mm) |
| Rated Flow LR | 57 cfm (1.6 m³/min) |
| Rated Flow MR | 67 cfm (1.9 m³/min) |
| Rated Flow HR | 78 cfm (2.2 m³/min) |
| Restriction LR | 5.98 inch H2O (152 mm H2O) |
| Restriction MR | 7.99 inch H2O (203 mm H2O) |
| Restriction HR | 10.00 inch H2O (254 mm H2O) |
| Family | FWG |
| Brand | Cyclopac™ |