Product Overview
| Outer Diameter | 12.74 inch (323.6 mm) |
| Inner Diameter | 8.38 inch (212.9 mm) |
| Length | 24.53 inch (623.1 mm) |
| Efficiency | Up to 99.99% |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Brand | Donaldson BLUE® |
| Media Brand | Ultra-Web® |
| Media Type | Ultra-Web Nanofiber |