Product Overview
| Outer Diameter | 11.10 inch (282 mm) |
| Inner Diameter | 5.83 inch (148 mm) |
| Length | 20.08 inch (510 mm) |
| Efficiency | Up to 99.99% |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Radialseal |
| Brand | RadialSeal™ |
| Media Brand | Ultra-Web® |
| Media Type |
Ultra-Web Nanofiber |