Product Overview
| Outer Diameter | 14.68 inch (373 mm) |
| Inner Diameter | 10.35 inch (263 mm) |
| Length | 24.02 inch (610 mm) |
| Efficiency | Up to 99.999% |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Brand | Donaldson BLUE® |
| Media Brand | Ultra-Web® HD |
| Media Type | Ultra-Web Nanofiber |