Product Overview
| Overall Length | 11.50 inch (292 mm) |
| Outer Diameter | 8.04 inch (204.22 mm) |
| Inner Diameter | 6.06 inch (153.92 mm) |
| Length | 10.98 inch (279 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Media Type | Cellulose |
| Overall Length | 11.50 inch (292 mm) |
| Outer Diameter | 8.04 inch (204.22 mm) |
| Inner Diameter | 6.06 inch (153.92 mm) |
| Length | 10.98 inch (279 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Media Type | Cellulose |