Product Overview
| Outer Diameter | 12.74 inch (323.7 mm) |
| Inner Diameter | 8.31 inch (211.2 mm) |
| Length | 24.00 inch (609.6 mm) |
| Minor OD | 9.80 inch (249 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Family | ECG |
| Type | Primary |
| Style | Cone |
| Brand | Konepac™ |
| Media Type | Cellulose |