Product Overview
| Outer Diameter | 7.93 inch (201.4 mm) |
| Inner Diameter | 5.32 inch (135.1 mm) |
| Length | 16.00 inch (406.4 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.66 inch (16.76 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Family | FHG |
| Type | Primary |
| Style | Finned |
| Media Type | Cellulose |