Product Overview
| Outer Diameter | 11.50 inch (292 mm) |
| Inner Diameter | 7.24 inch (184 mm) |
| Length | 15.67 inch (398 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.39 inch (10 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Media Type | Cellulose |
| Outer Diameter | 11.50 inch (292 mm) |
| Inner Diameter | 7.24 inch (184 mm) |
| Length | 15.67 inch (398 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.39 inch (10 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Media Type | Cellulose |