Product Overview
| Outer Diameter | 5.94 inch (150.9 mm) |
| Inner Diameter | 4.31 inch (109.6 mm) |
| Length | 15.41 inch (391.4 mm) |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Family | FRG |
| Primary Application | CATERPILLAR 6I2504 |
| Type | Safety |
| Style | Radialseal |
| Brand | RadialSeal™ |
| Media Type | Safety |