Product Overview
| Outer Diameter | 12.56 inch (319 mm) |
| Inner Diameter | 7.52 inch (191 mm) |
| Length | 26.81 inch (681 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.39 inch (10 mm) |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Primary Application | AIR MAZE CD1628610826 |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Media Type | Cellulose |