Product Overview
| Outer Diameter | 7.48 inch (190 mm) |
| Inner Diameter | 5.79 inch (147 mm) |
| Length | 14.57 inch (370 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Radialseal |
| Media Type | Cellulose |
| Outer Diameter | 7.48 inch (190 mm) |
| Inner Diameter | 5.79 inch (147 mm) |
| Length | 14.57 inch (370 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Radialseal |
| Media Type | Cellulose |