Product Overview
| Outer Diameter | 6.09 inch (154.6 mm) |
| Inner Diameter | 3.48 inch (88.4 mm) |
| Length | 14.11 inch (358.4 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Primary Application | JOHN DEERE AL30394 |
| Type | Primary |
| Style | Finned |
| Media Type | Cellulose |
| Outer Diameter | 6.09 inch (154.6 mm) |
| Inner Diameter | 3.48 inch (88.4 mm) |
| Length | 14.11 inch (358.4 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Primary Application | JOHN DEERE AL30394 |
| Type | Primary |
| Style | Finned |
| Media Type | Cellulose |