Product Overview
| Outer Diameter | 2.80 inch (71 mm) |
| Inner Diameter | 2.40 inch (61 mm) |
| Length | 7.09 inch (180 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.67 inch (17 mm) |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Primary Application | JCB 32905002 |
| Type | Safety |
| Style | Round |
| Outer Diameter | 2.80 inch (71 mm) |
| Inner Diameter | 2.40 inch (61 mm) |
| Length | 7.09 inch (180 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.67 inch (17 mm) |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Primary Application | JCB 32905002 |
| Type | Safety |
| Style | Round |