Product Overview
| Outer Diameter | 12.32 inch (313 mm) |
| Inner Diameter | 7.01 inch (178 mm) |
| Length | 20.16 inch (512 mm) |
| Efficiency | Up to 99.99% |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Primary Application | Plastic sleeve generates pre-cleaning in two stage Air Cleaners |
| Type | Primary |
| Style | Radialseal |
| Brand | RadialSeal™ |