Product Overview
| Outer Diameter | 3.66 inch (93 mm) |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Length | 3.54 inch (90 mm) |
| Gasket OD | 2.77 inch (70.3 mm) |
| Gasket ID | 2.44 inch (62.1 mm) |
| Type | Water Separator |
| Style | Spin-On |
| Media Type | Wire Mesh |
| Outer Diameter | 3.66 inch (93 mm) |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Length | 3.54 inch (90 mm) |
| Gasket OD | 2.77 inch (70.3 mm) |
| Gasket ID | 2.44 inch (62.1 mm) |
| Type | Water Separator |
| Style | Spin-On |
| Media Type | Wire Mesh |