Product Overview
| Outer Diameter | 14.29 inch (363 mm) |
| Inner Diameter | 8.98 inch (228 mm) |
| Length | 17.64 inch (448 mm) |
| Efficiency | Up to 99.99% |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Radialseal |
| Brand | RadialSeal™ |
| Media Brand | Ultra-Web® |
| Media Type | Ultra-Web Nanofiber |