Product Overview
| Outer Diameter | 5.24 inch (133 mm) |
| Inner Diameter | 2.81 inch (71.5 mm) |
| Length | 7.95 inch (202 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.47 inch (12 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Finned |
| Media Type | Cellulose |
| Outer Diameter | 5.24 inch (133 mm) |
| Inner Diameter | 2.81 inch (71.5 mm) |
| Length | 7.95 inch (202 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.47 inch (12 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Finned |
| Media Type | Cellulose |