Product Overview
| Length | 7.45 inch (189.3 mm) |
| Width | 9.19 inch (233.5 mm) |
| Height | 8.66 inch (220 mm) |
| Efficiency | Up to 99.99% |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Panel |
| Brand | Donaldson BLUE® |
| Media Brand | Ultra-Web® |
| Media Type | Ultra-Web Nanofiber |