Product Overview
| Length | 10.91 inch (277.1 mm) |
| Width | 5.81 inch (147.5 mm) |
| Height | 6.10 inch (155 mm) |
| Efficiency | Up to 99.99% |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Panel |
| Brand | Donaldson BLUE® |
| Media Brand | Ultra-Web® |
| Media Type | Ultra-Web Nanofiber |