Product Overview
| Outer Diameter | 4.57 inch (116.2 mm) |
| Inner Diameter | 3.48 inch (88.5 mm) |
| Length | 11.00 inch (279.4 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.66 inch (16.76 mm) |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Family | STB |
| Type | Safety |
| Style | Round |
| Outer Diameter | 4.57 inch (116.2 mm) |
| Inner Diameter | 3.48 inch (88.5 mm) |
| Length | 11.00 inch (279.4 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.66 inch (16.76 mm) |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Family | STB |
| Type | Safety |
| Style | Round |