Product Overview
| Overall Length | 12.50 inch (317.5 mm) |
| Outer Diameter | 7.92 inch (201.1 mm) |
| Inner Diameter | 5.31 inch (134.9 mm) |
| Length | 12.00 inch (304.8 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.66 inch (16.76 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Media Type | Cellulose |