Product Overview
| Outer Diameter | 8.66 inch (220 mm) |
| Inner Diameter | 5.20 inch (132.2 mm) |
| Length | 27.99 inch (711 mm) |
| Minor OD | 5.74 inch (145.9 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Family | EBA |
| Type | Primary |
| Style | Cone |
| Brand | Konepac™ |
| Media Type | Cellulose |