Product Overview
| Outer Diameter | 6.28 inch (159.4 mm) |
| Inner Diameter | 4.62 inch (117.4 mm) |
| Length | 13.08 inch (332.2 mm) |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Primary Application | CATERPILLAR 2S1286 |
| Type | Safety |
| Style | Round |
| Media Type | Safety |
| Outer Diameter | 6.28 inch (159.4 mm) |
| Inner Diameter | 4.62 inch (117.4 mm) |
| Length | 13.08 inch (332.2 mm) |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Primary Application | CATERPILLAR 2S1286 |
| Type | Safety |
| Style | Round |
| Media Type | Safety |