Product Overview
| Outer Diameter | 5.31 inch (134.87 mm) |
| Inner Diameter | 3.08 inch (78.23 mm) |
| Length | 14.69 inch (373.13 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Primary Application | FORD D6NN9601B |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Media Type | Cellulose |
| Outer Diameter | 5.31 inch (134.87 mm) |
| Inner Diameter | 3.08 inch (78.23 mm) |
| Length | 14.69 inch (373.13 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Primary Application | FORD D6NN9601B |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Media Type | Cellulose |