Product Overview
| Outer Diameter | 5.83 inch (148 mm) |
| Inner Diameter | 3.03 inch (77 mm) |
| Length | 14.02 inch (356 mm) |
| Efficiency | 95 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Safety |
| Style | Radialseal |
| Media Type | Safety |
| Outer Diameter | 5.83 inch (148 mm) |
| Inner Diameter | 3.03 inch (77 mm) |
| Length | 14.02 inch (356 mm) |
| Efficiency | 95 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Safety |
| Style | Radialseal |
| Media Type | Safety |