Product Overview
| Length | 13.24 inch (336.4 mm) |
| Width | 7.95 inch (202 mm) |
| Height | 8.46 inch (215 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Obround |
| Media Brand | PowerCore® |
| Length | 13.24 inch (336.4 mm) |
| Width | 7.95 inch (202 mm) |
| Height | 8.46 inch (215 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Obround |
| Media Brand | PowerCore® |