Product Overview
| Outer Diameter | 3.69 inch (93.8 mm) |
| Thread Size | M87 x 2.5 |
| Length | 9.44 inch (239.8 mm) |
| Gasket ID | 3.27 inch (83 mm) |
| Efficiency Beta 1000 | 6 micron |
| Style | Spin-On |
| Series | HNK04/05 |
| Brand | Duramax® |
| Media Type | Synthetic |
| Outer Diameter | 3.69 inch (93.8 mm) |
| Thread Size | M87 x 2.5 |
| Length | 9.44 inch (239.8 mm) |
| Gasket ID | 3.27 inch (83 mm) |
| Efficiency Beta 1000 | 6 micron |
| Style | Spin-On |
| Series | HNK04/05 |
| Brand | Duramax® |
| Media Type | Synthetic |