Product Overview
| Outer Diameter | 3.36 inch (85.3 mm) |
| Inner Diameter | 2.89 inch (73.5 mm) |
| Length | 14.00 inch (355.6 mm) |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Family | FHG |
| Type | Safety |
| Style | Round |
| Media Type | Safety |
| Outer Diameter | 3.36 inch (85.3 mm) |
| Inner Diameter | 2.89 inch (73.5 mm) |
| Length | 14.00 inch (355.6 mm) |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Family | FHG |
| Type | Safety |
| Style | Round |
| Media Type | Safety |