Product Overview
| Overall Length | 18.50 inch (469.9 mm) |
| Notes | Standard Version of P182039 |
| Outer Diameter | 13.84 inch (351.6 mm) |
| Inner Diameter | 9.47 inch (240.5 mm) |
| Length | 18.00 inch (457.2 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.89 inch (22.73 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Family | STG |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Media Type | Cellulose |