Product Overview
| Overall Length | 16.50 inch (419.1 mm) |
| Outer Diameter | 12.09 inch (307.2 mm) |
| Inner Diameter | 7.72 inch (196.2 mm) |
| Length | 16.00 inch (406.4 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.89 inch (22.73 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Family | STG |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Media Type | Cellulose |