Product Overview
| Length | 12.24 inch (310.8 mm) |
| Width | 4.84 inch (123 mm) |
| Height | 7.20 inch (183 mm) |
| Efficiency | 99.95 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Primary Application | JOHN DEERE AL119839 |
| Type | Primary |
| Style | Obround |
| Media Brand | PowerCore® |
| Media Type | Cellulose |