Product Overview
| Length | 14.37 inch (365 mm) |
| Width | 8.43 inch (214 mm) |
| Height | 6.18 inch (157 mm) |
| Efficiency | 99.95 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Obround |
| Media Brand | PowerCore® |
| Media Type | Cellulose |
| Length | 14.37 inch (365 mm) |
| Width | 8.43 inch (214 mm) |
| Height | 6.18 inch (157 mm) |
| Efficiency | 99.95 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Obround |
| Media Brand | PowerCore® |
| Media Type | Cellulose |