Product Overview
| Outer Diameter | 15.12 inch (384 mm) |
| Inner Diameter | 10.77 inch (273.6 mm) |
| Length | 24.53 inch (623 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011, 5013 |
| Primary Application | SULLAIR 2250051238 |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Media Type | Cellulose |