Product Overview
| Overall Length | 15.22 inch (386.7 mm) |
| Outer Diameter | 6.62 inch (168.1 mm) |
| Inner Diameter | 3.74 inch (94.9 mm) |
| Length | 14.72 inch (374 mm) |
| Bolt Hole Diameter | 0.59 inch (15 mm) |
| Efficiency | 99.9 |
| Efficiency Test Std | ISO 5011 |
| Type | Primary |
| Style | Round |
| Media Type | Cellulose |