Product Overview
| Outer Diameter | 3.82 inch (97 mm) |
| Thread Size | 1 3/8-12 UN |
| Length | 6.22 inch (158 mm) |
| Gasket OD | 2.76 inch (70.15 mm) |
| Gasket ID | 2.48 inch (63.1 mm) |
| Efficiency Beta 200 | 18 micron |
| Efficiency Beta 1000 | 23 micron |
| Style | Spin-On |
| Brand | Duramax® |
| Media Type | Synthetic |
| Primary Application | JOHN DEERE AL156625 |